Potřebujete poradit při výběru vhodného produktu?
Kontaktujte nás na telefonním čísle
+421 948 243 347
nebo na
pharma@pharmamkl.sk

I vaše pleť pod rouškou trpí? Známe triky, díky kterým už nebude!

20.04.2020

Nošení ochranných roušek se za poslední týdny stalo neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života a koneckonců i zevnějšku. I když je náš vzhled nyní druhořadý, protože prioritní je funkce roušky, problém přesto nastává, pokud řešíte přetrvávající potíže s citlivou pletí.

Ochranný charakter roušky na obličej je nezaměnitelný, ale problém představuje její dlouhodobé nošení, a to zejména během slunných, teplých dní, kterých bude stále více. I zkušená kosmetička radí, abyste si při nošení ochranné roušky na obličej dělali pauzy. „Po dvou hodinách si roušku dejte alespoň na pět minut dolů (pokud je možnost). Pleť se trošku vyvětrá a nadýchá,“ vysvětluje Patrície Fodorová.

Jak pečovat o pleť, když nosíte ochrannou roušku?

Tato situace vyžaduje, abyste přehodnotili svou dosavadní péči o pleť a změnily ji k lepšímu. Za pravdu nám dává i kosmetička. „Je dobré zcela vynechat dekorativní kosmetiku a čistit si pleť, ideálně dvakrát denně, jemným gelem nebo krémem. Sáhněte po produktech, které obsahují například vitamín E, B5 (panthenol), B3,“dodává Patrície Fodorová, podle níž jsou skvělým řešením i krémy s protizánětlivým účinkem. Rovněž doporučuje používání bariérových krémů, ale i těch s regeneračním účinkem, které zklidňují namáhanou pleť.

6 tipů pro zdravou pleť

1. V okolí úst a na ostatní části obličeje, které zasahuje rouška, si nenanášejte make-up ani BB či CC krém. Dermatologové radí vyhýbat se v těchto místech i hutným krémům s ochranným faktorem, pod kterými pleť nedýchá.

2. Pleť čistěte důsledně, ale stačí dvakrát denně, abyste ji zbytečně nedráždily. Přehnané čištění může způsobit vysoušení, praskání, předčasné tvoření vrásek i vznik akné.

3. Do své kosmetické rutiny byste měly zařadit hydratační sérum. Ideálně takové, které obsahuje kyselinu hyaluronovou, doporučujeme například HYALURMED Face Serum PRO. Zklidní vaši podrážděnou pleť a dodá jí ztracenou pružnost. Jeho složení z černé orchideje a alantoinu zároveň zajistí nezbytnou hydrataci a regeneraci pleti, čímž se stane citlivá pokožka odolnější.

4. Měly byste používat lehké krémy, ráno denní a večer noční. Ano, přesně taková by měla být posloupnost, žádné zaměňování! A také ne jeden univerzální! Oba krémy by měly být pořádnou dávkou hydratace, která je pro zdraví pleti důležitá.

5. Jelikož pouze hydratovaná pleť a organismus mohou být zdravé, nezapomínejte na pitný režim. Jeho pozitivní účinek můžete znásobit užíváním HYALURMED Číré kyseliny hyaluronové na pití. Samotná kyselina hyaluronová je přirozenou součástí našeho těla a její síla spočívá v celkové hydrataci tkání. Protože tato kyselina působí směrem zevnitř ven, má nespočet příznivých účinků nejen na pleť, ale také si v těle dokáže najít místo, kde jsou její účinky potřebné.

6. V neposlední řadě je klíčem k úspěchu nošení roušek z čisté bavlny, která dráždí pleť nejméně. Stejně tak by látka neměla obsahovat výrazné nepřirozená barviva.

Posledné články

Imunita dětí musí ujít dlouhou cestu, aby byla plně funkční. Vrozená imunita do jisté míry dítě ochraňuje, ale každá nemoc imunitu dočasně oslabí. Proto je důležité vědět, jak slabou imunitu dětí vhodným způsobem podporovat.  
To, že stres je tichý zabiják, který se negativně projevuje na zdraví člověka, už dávno víme. Věděli jste ale i to, že se dlouhodobé napětí projeví i na vaší kráse?
Každý rodič ví, že nic jako „jen kašlík“ neexistuje. Suchý kašel u dětí nebo kašel s hleny nevěští nic dobrého. Únava, podráždění a nervozita dítě i rodiče pořádně potrápí. Vždyť kašlalo nedávno, už je to tu zase?! Chtělo by to kouzelný proutek nebo ještě lépe – nejlepší sirup na kašel. Dobrá zpráva je, že ho známe.
Stárnutí a vrásky jsou přirozenou součástí života. Není však jedno, jak rychle stárneme a jak hluboké máme vrásky na čele a na obličeji. Smysl zpomalování stárnutí není ve snaze vypadat věčně mladě. Zamysleme se však nad faktory, které ovlivňují náš dnešní životní styl a způsobuje předčasné stárnutí pokožky.
1 2 3 9
© Pharma MKL 2019
facebook-squarebarsyoutube-squareinstagramshopping-basketcross-circle