Potřebujete poradit při výběru vhodného produktu?
Kontaktujte nás na telefonním čísle
+421 948 243 347
nebo na
pharma@pharmamkl.sk

I vaše pleť pod rouškou trpí? Známe triky, díky kterým už nebude!

20.04.2020

Nošení ochranných roušek se za poslední týdny stalo neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života a koneckonců i zevnějšku. I když je náš vzhled nyní druhořadý, protože prioritní je funkce roušky, problém přesto nastává, pokud řešíte přetrvávající potíže s citlivou pletí.

Ochranný charakter roušky na obličej je nezaměnitelný, ale problém představuje její dlouhodobé nošení, a to zejména během slunných, teplých dní, kterých bude stále více. I zkušená kosmetička radí, abyste si při nošení ochranné roušky na obličej dělali pauzy. „Po dvou hodinách si roušku dejte alespoň na pět minut dolů (pokud je možnost). Pleť se trošku vyvětrá a nadýchá,“ vysvětluje Patrície Fodorová.

Jak pečovat o pleť, když nosíte ochrannou roušku?

Tato situace vyžaduje, abyste přehodnotili svou dosavadní péči o pleť a změnily ji k lepšímu. Za pravdu nám dává i kosmetička. „Je dobré zcela vynechat dekorativní kosmetiku a čistit si pleť, ideálně dvakrát denně, jemným gelem nebo krémem. Sáhněte po produktech, které obsahují například vitamín E, B5 (panthenol), B3,“dodává Patrície Fodorová, podle níž jsou skvělým řešením i krémy s protizánětlivým účinkem. Rovněž doporučuje používání bariérových krémů, ale i těch s regeneračním účinkem, které zklidňují namáhanou pleť.

6 tipů pro zdravou pleť

1. V okolí úst a na ostatní části obličeje, které zasahuje rouška, si nenanášejte make-up ani BB či CC krém. Dermatologové radí vyhýbat se v těchto místech i hutným krémům s ochranným faktorem, pod kterými pleť nedýchá.

2. Pleť čistěte důsledně, ale stačí dvakrát denně, abyste ji zbytečně nedráždily. Přehnané čištění může způsobit vysoušení, praskání, předčasné tvoření vrásek i vznik akné.

3. Do své kosmetické rutiny byste měly zařadit hydratační sérum. Ideálně takové, které obsahuje kyselinu hyaluronovou, doporučujeme například HYALURMED Face Serum PRO. Zklidní vaši podrážděnou pleť a dodá jí ztracenou pružnost. Jeho složení z černé orchideje a alantoinu zároveň zajistí nezbytnou hydrataci a regeneraci pleti, čímž se stane citlivá pokožka odolnější.

4. Měly byste používat lehké krémy, ráno denní a večer noční. Ano, přesně taková by měla být posloupnost, žádné zaměňování! A také ne jeden univerzální! Oba krémy by měly být pořádnou dávkou hydratace, která je pro zdraví pleti důležitá.

5. Jelikož pouze hydratovaná pleť a organismus mohou být zdravé, nezapomínejte na pitný režim. Jeho pozitivní účinek můžete znásobit užíváním HYALURMED Číré kyseliny hyaluronové na pití. Samotná kyselina hyaluronová je přirozenou součástí našeho těla a její síla spočívá v celkové hydrataci tkání. Protože tato kyselina působí směrem zevnitř ven, má nespočet příznivých účinků nejen na pleť, ale také si v těle dokáže najít místo, kde jsou její účinky potřebné.

6. V neposlední řadě je klíčem k úspěchu nošení roušek z čisté bavlny, která dráždí pleť nejméně. Stejně tak by látka neměla obsahovat výrazné nepřirozená barviva.

Posledné články

Správná péče o pleť se vždy vyplácí. Především pokud je systematická a nepřetržitá. Pokud je už vaše pleť problematická, suchá nebo má jiný problém, existují řešení, které vás k dokonalé pleti přiblíží.
Mnoho žen začíná pravidelně užívat kolagen už okolo třicítky. Nejen jako prostředek na zpomalení stárnutí, ale i jako prevenci nebo řešení bolestí zad, kolen či kloubů. Muži by si měli obdobou péči též dopřát. Kolagen je pro silnější pohlaví velmi důležitý.
Dokonale se nalíčit je umění, které nemusí ovládat každá žena. Každá by však měla ovládat umění správné péče o pleť a občas jí dopřát blahodárný detox.
Pokud máte citlivou pokožku a špatně snášíte běžné opalovací přípravky, sáhněte po opalovacím krému s minerálními filtry Hyalurmed.
1 2 3 8
© Pharma MKL 2019
facebook-squarebarsyoutube-squareinstagramshopping-basketcross-circle