Potřebujete poradit při výběru vhodného produktu?
Kontaktujte nás na telefonním čísle
+421 948 243 347
nebo na
pharma@pharmamkl.sk

Lenka Šóošová: Po 40ce se o krásu starám zevnitř

01.04.2019

Moderátorka nejsledovanější slovenské ranní relace a maskérka, Lenka Šóošová, je důkazem, že věk je opravdu jen číslo. Zdravou a zářivou pleť má nejen díky make-upu. Chtěli jsme proto znát její zaručené tipy, jak se o pleť i tělo starat.

Říká se, že žena po 30ce už zná své tělo dokonale. Ví, jak se o něj starat. Je to tak?

Ano. V oblasti krásy a zdraví jsou věci, které bych už neopakovala, přitom v mládí byly běžné. Naopak mám rituály, na které nedám dopustit.

Prozradíte nám je?

Nikdy se nezapomenu odlíčit. Jsem maskérka a vím, jak může tento občasný zlozvyk s krásou "zatočit". Naopak hydratuji, jak se jen dá. Než ráno odejdu z domu, vypiji minimálně 3 sklenice čisté vody. Do první sklenice přidám kyselinu hyaluronovou na pití, protože krémy mi už nestačí. Dělám si kúry. Začnu u 3ml, druhý měsíc 2ml a třetí měsíc pouze 1ml. Slouží dobře nejen pokožce, ale i kloubům a naše tělo jí tvoří stále méně. Už roky používám kapsle s vitamínem E na pleť, každý večer ampulku propíchnu a aplikuji na obličej. Kdysi mi toto tajemství mládí prozradila Beata Dubasová, která je podle mě dodnes chodící reklamou anti-agingu (úsměv).

Změnila se vaše kosmetická rutina od té doby, co jste mámou?

Jednoznačně (smích). Předtím jsem nespala kvůli ranním přenosům, nyní mám pocit, že nespím vůbec a to je problém nejen pro pleť. Zatímco moji chlapci rostou, doháním to, jak se jen dá. Výživovými doplňky a odpočinkem kdykoliv je to možné. Když nespíte, vrásky jsou hlubší.

Dnes je téměř běžné pečovat o pleť využitím takzvaných aktivních složek, mít téměř medicínské znalosti. Máte čas i na toto?

Od třicítky jsem fanouškem retinolu. Mám doma derma roller, který pravidelně používám - mezoterapii považuji za vyšší level péče. A sleduji složení produktů. Na spolupráci mě oslovuje mnoho značek, vážím si toho, ale nejsem schopná všechno otestovat. Mám svou dermatoložku, stará se o mě několik let, ale každodenní péče je základ. Když se o sebe nestaráte, nepomůže vám ani kouzelník. A když něčemu důvěřuji, neměním to.

Navzdory nedostatku času jste se stala ambasadorkou značky HYALURMED. Proč?

Mám to štěstí, že si dnes mohu spolupráce vybírat. Stala jsem se ambasadorkou značky HYALURMED - kyseliny hyaluronové na pití a séra s hlemýždím slizem - protože jsem je otestovala a na mě fungují. Nejsou to však jediné produkty, které jsem si z portfolia Pharma MKL oblíbila. Ale to prozradím až časem a po delším testování. Nenabádám vás však nikoho k tomu, aby dělal totéž. Jak jsem řekla, věkem každý pochopí, co je důležité pro jeho tělo.

Občas se (zejména v zahraničí) stává, že známá osobnost absolvuje estetický zákrok a následně se stane tváří krému či séra, přičemž propaguje jeho účinky. Je to v pořádku?

V pořádku je všechno, čemu lidé chtějí věřit. Všechny estetické zákroky uznávám a respektuji. Jednou na ně určitě přijde čas. Zatím jsou ošetření, které absolvuji, více méně relaxační. Proto s čistým svědomím říkám, že piji kyselinu hyaluronovou (smích). Když už nebude stačit, nemám problém přiznat to. Na vrásky už mám věk. Ze smíchu i z únavy.

Zmínila jste, že se o krásu staráte i zevnitř. Detoxikujete na jaře?

Tak bych to nenazvala. Poslouchám své tělo, to mi vždycky napoví. A občas potřebuji jakoby uklidit i v něm. Pokud se čistím, tak jen přirozenou cestou. Mám ověřeno, že pravidelná a smysluplná podpora těch částí organismu, které mají "na starosti" odbourávání toxinů a čištění, se odrazí i na kráse. Nedávno jsem na svém Instagramu prozradila, že si v lékárně kupuji mix 30ti bylin s vitamínem B6, neboť mám pak lepší náladu, dobrou imunitu i fungující metabolismus. Nevěřili byste, kolik jsem dostala otázek - co jsou to za čáry (smích). Neboť rychlost života trápí asi všechny.

Posledné články

Imunita dětí musí ujít dlouhou cestu, aby byla plně funkční. Vrozená imunita do jisté míry dítě ochraňuje, ale každá nemoc imunitu dočasně oslabí. Proto je důležité vědět, jak slabou imunitu dětí vhodným způsobem podporovat.  
To, že stres je tichý zabiják, který se negativně projevuje na zdraví člověka, už dávno víme. Věděli jste ale i to, že se dlouhodobé napětí projeví i na vaší kráse?
Každý rodič ví, že nic jako „jen kašlík“ neexistuje. Suchý kašel u dětí nebo kašel s hleny nevěští nic dobrého. Únava, podráždění a nervozita dítě i rodiče pořádně potrápí. Vždyť kašlalo nedávno, už je to tu zase?! Chtělo by to kouzelný proutek nebo ještě lépe – nejlepší sirup na kašel. Dobrá zpráva je, že ho známe.
Stárnutí a vrásky jsou přirozenou součástí života. Není však jedno, jak rychle stárneme a jak hluboké máme vrásky na čele a na obličeji. Smysl zpomalování stárnutí není ve snaze vypadat věčně mladě. Zamysleme se však nad faktory, které ovlivňují náš dnešní životní styl a způsobuje předčasné stárnutí pokožky.
1 2 3 9
© Pharma MKL 2019
facebook-squarebarsyoutube-squareinstagramshopping-basketcross-circle