Platí to pouze tehdy, pokud vám nevadí, že nechráněná pokožka předčasně zestárne kvůli UVA paprskům, které procházejí dokonce i přes mraky a sklo. Pokud nepoužíváte kosmetiku s účinnými látkami, jako jsou retinol/retinoidy, vitamin C, AHA/BHA kyseliny, určitě na SPF nezapomeňte, a to ani v zimě a v interiéru.
Bylo by to krásné, ale slovo “voděodolný” znamená, že vás opalovací krém chrání před sluncem jistý čas i ve vodě, při koupání však jeho účinnost výrazně slábne. O to více, pokud se potíte nebo utřete osuškou. Proto po osušení raději aplikaci opakujte. Každý opalovací krém, i ten voděodolný, je dobré při intenzivním opalování aplikovat opakovaně, klidně i po 60 minutách.
Make-up může obsahovat i ten nejúžasnější filtr, ale aby byl skutečně účinný, je třeba ho nanést ve větším množství, než v jakém si make-up běžně nanášíte. Nechcete mít přece na tváři “omítku”. Proto doporučujeme použít nejprve opalovací krém na obličej a po jeho vsáknutí nanést make-up.
Sluneční paprsky mohou způsobit nejen předčasné stárnutí pokožky, ale i kosmetiky. Takže ačkoliv vás datum spotřeby na opalovacím krému z minulého roku svádí k tomu, abyste se jím natírali, tak pokud jste ho měli hodně na slunci a v teple, raději neriskujte. Jeho účinnost už může být nižší.
Mýtus! Účinné látky obsahují stejné, ale aby nedráždily citlivější dětskou pokožku, nebývají parfémované a neobsahují parabeny.
Pokud máte citlivou pokožku a špatně snášíte běžné opalovací přípravky, můžete sáhnout po opalovacím krému s minerálními filtry Hyalurmed, který:
Kombinací přípravku s kyselinou hyaluronovou a UV filtrů se tedy nechráníme jen před spálením, ale i před vznikem stařeckých či pigmentových skvrn.
A které notoricky známé chyby lidé neustále při opalování opakují? “Nenatřou se ještě před odjezdem na koupaliště, přitom filtry mají určitý čas na to, aby se rozvinuly. A nezvolí UV filtr vhodný k typu své pokožky,” upozorňuje kosmetička Lenka Kovářová.